Te rejat qe sjellin listat e kandidateve

Lajme nga: Vizion Plus

brbrListat e kandidateve per 61 bashkite e vendit nuk do te ndikojne thjesht ne jeten e qytetareve ne zonat ku ata do garojne ne 21 qershor por do te sjellin ndryshime edhe ne pushtetin ekzekutiv e legjislativ Pas doreheqjes se Ilirjan Celibashit nga...

Aksioni i energjisë, 9 persona arrestohen, 16 në kërkim

Lajme nga: Gazeta Start

Aksioni i përbashkët i Policisë së Shtetit dhe OSHEE-së në rang vendi kanë vënë në pranga 9 persona dhe 16 të tjerë janë në kërkim. Sipas një raporti të nxjerrë...


Basha prezanton kandidatin në Korçë

Lajme nga: Gazeta Start

Korçë - Mijëra qytetarë korçarë mirëpritën sot ofertën e re të Partisë Demokratike, për një mundësi të vërtetë për qytetin e tyre, që do të sjellë punë, do të ulë ...

Tiranë, prangosen 13 drejtues, 11 të dehur dhe 2 pa leje drejtimi

Lajme nga: Gazeta Start

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar gjatë fundjavës 13 persona pasi ka janë konstatuar shkelje. Sipas specialistëve të Policisë Rrugore janë arrestuar 11 drejtues mjet...


Kandidatet qe kerkojne mandatin e trete dhe te katert si kryebashkiake

Lajme nga: News of Albania

Transmetuar me 19042015 - 1423 PUBLICITET Ndersa ethet e betejes elektorale po behen me te forta ata te cilet jane me nen presion jane kryebashkiaket aktuale qe kerkojne serish te rifi...

PD zyrtarizon kandidatet per Saranden Dibren Pustecin dhe Policanin

Lajme nga: News of Albania

Transmetuar me 19042015 - 1010 Tirane 19 prill 2015 NOAal- Partia Demokratike zyrtarizon dy kandidate per zgjedhjet e 21 qershorit Per bashkine e Sarandes partia me e madhe opozitare kandidon Kreshnik Bozon ...


Daçiq: Thirrja për takimin në Beograd ka ardhur nga Prishtina

Lajme nga: Zeri.info

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiqi, ka deklaruar se nëse Serbisa lejon që Hashim Thaçi të arrijë në Serbi, si ministër i jashtëm i Kosovës, atëherë do të shkilej politika shtetërore e saj ndaj Kosovës. "Ai si minist...

Ndotja e ambientit, fajtorë vetë qytetarët

Lajme nga: Zeri.info

Të rinjtë në Kosovë, konsiderojnë se ajri i ndotur, degradimi i lumenjve e fushave të gjelbëruara, janë vetëm disa nga faktorët që jetën në Kosovë e bëjnë jo të shëndetshme. Ata thonë se fajin për mos-ruajtjen e mjedisit e kan...


Pranga ne Tirane dhe Rinas dy te kerkuarve

Tirane 19 prill 2015 NOAal- Dy persona te denuar dhe te shpallur ne kerkim jane vene ne prangat e policise se kryeqytetitbr br Nga ana e uniformave blu te Tiranes u be kapja e 40 vjecarit Muharrem Z...

Pranga ne Tirane dhe Rinas dy te kerkuarve
Shkelen rregullat e qarkullimit 13 ne pranga ne Tirane
Dita e monumenteve te kultures
Hetimet per zyrtaret e tatimeve
Vucic kercenon me arrestimin e Thacit
Protesta e opozites ne Prishtine
Mbyten 700 emigrante ne Mesdhe
Reklama

Video Lajmet

Social

Abonime

Ju mund të regjistroheni për RSS ose për të marrë e-mail me lajmet më të fundit.

Regjistrohuni per RSS feed

Reklama

Video Lajmet

Reklama