Turistët çekë u qëlluan me plumb pas koke, autorin dyshohet se e kishin në makinë

Lajme nga: Ora News

Dy turistët çek,  Michael  Svatos 27 vjeç dhe Anna Kosinova 36 vjeçe janë vrarë  me plumb pas koke. Raporti  mjeko ligjore u përpilua nga mjeksia ligjore brenda një ore. Nga autopsia rezultoi se 27 vjeçari eshte qelluar dy herë pas k...

SHBA-të festojnë pavarësinë

Lajme nga: Zeri.info

Federata më e fuqishme në botë, Shtete e Bashkuara të Amerikës sot festojnë 4 Korrikun, ose 239 vjetorin e pavarësisë. Ditë kjo që shënon nënshkrimin e Deklaratës së Pavarësisë në 4 korrikun e 1776 në Filadelfia të Pensil...


Qesharake: Mediat serbe raportojnë se turistët çekë u vranë në Kosovë

Lajme nga: Zeri.info

Mediat serbe, e posaçërisht ato shumë të afërta me pushtetin, me apo pa qëllim, e kanë huq në total lajmin për vrasjen e turistëve çek, duke menduar se kjo vrasje ka ndodhur në Dukagjin të Kosovës. Lajmi është i fabrikuar n...

Haradinaj: Jemi përherë mirënjohës ndaj Amerikës

Lajme nga: Zeri.info

Në një postim të bërë në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se SHBA-të, janë partnerët e parë të paqes, lirisë dhe zhvillimit. Postimi i plotë Ramush Hardinajt: Në atmosferën e 4 Korrikut, Ditës së Pavarësisë A...


Kosova me ceremoni simbolike për Amerikën

Lajme nga: Zeri.info

Ndonëse kësaj radhe nuk do të mbahet koncerti tradicional me rastin e shënimit të Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, megjithatë do të ketë një organizim simbolik....

Ngritët flamuri i Amerikës në sheshin “Bill Clinton”

Lajme nga: Zeri.info

Me rastin e 239 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shoqata "Miqtë e Amerikës" ka ngritur sot flamurin e Amerikës në sheshin Bill Clinton, për të treguar se kosovarët e duan Amerikën dhe iu bashkohen festave...


Poezia pas vrasjes së çiftit çek: Per dy sy te ballit, i vrame!

Lajme nga: Zeri.info

Alban Bala ka postuar një poezi pas vrasjes së çiftit çek në Shqipëri.... Alban Bala I vrame I vrame rrezet e diellit Per dy sy te ballit, i vrame! Te verberit tash sa mote kane humbur shikimin Dhe frym...

Sovranitetit i bëhet më pak dëm nëse Gjykatën e themelon Kosova

Lajme nga: Zeri.info

Pavarësisht kundërshtimit për themelimin e Gjykatës Speciale, Kuvendi i Kosovës do të marrë vendimin për formimin e këtij institucioni dhe sigurisht se do të merren parasysh këshillat qëllimmira të miqve të Kosovës, në radhë të p...


Apeli i Cipras per votuesit

brbrNe nje mesazh televiziv drejtuar popullit perpara referendumit te se dieles kryeministri grek Aleksis Cipras beri apel qe te refuzohen propozimet e kreditoreve per masa te tjera te ashpra ne kembi...

Apeli i Cipras per votuesit
Lazarat arsenali i armeve qe u perdor kunder RENEA-s
Sejko takim me ambasadorin grek
Tregu kinez i aksioneve humbi 15 trilion
Engel takim me lideret shqiptare
Humbasin jeten dy turiste ceke
Protesta ne Athine
Reklama

Video Lajmet

Social

Abonime

Ju mund të regjistroheni për RSS ose për të marrë e-mail me lajmet më të fundit.

Regjistrohuni per RSS feed

Reklama

Video Lajmet

Reklama