skenderbeu-mamurrasi1-665x400

Skënderbeu është kualifikuar për në turin e 16 skuadrave më të mira të Kupës së Shqipërisë pasi ka eliminuar Mamurrasin në turin e parë me rezultatin e përgjithshëm 17-1.


skenderbeu mamurrasi1Pasi fituan ndeshjen e parë 0-8, korçarët triumfuan edhe në ndeshjen e kthimit me rezultatin 9-1.


skenderbeu mamurrasi


Golat u realizuan nga Nespor (2), Mara (2), Shkodra, Gripshi, Liqeri, Lulaj dhe Tako.
Në turin pasardhës, korçarët do të përballen me Besëlidhjen e Lezhës.