E përditshmja britanike, Telegraph, ka bërë përzgjedhjen e 20 trajnerëve më të mirë të kombëtarëve të futbollit në botë.

Në këtë listë, bën pjesë edhe trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi.
Trajneri italian, cilësohet si i pesti më i miri nga Telegraph, transmeton Indeksonline.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Para De Biasit në këtë listë, janë renditur Joachim Low i Gjermanisë si i pari, Jorge Sampaoli i Kilit në vendin e dytë, Lars Iagerbak i Islandës në vendin e tretë dhe Vicente Del Bosque i Spanjës në vendin e katërt.


SSSA
ASS


“Ai ka marrë një ekip që renditej i 74-ti në botë, dhe për katër vite e ka çuar në prag të 20 më të mirëve, duke fituar ndaj Francës e Portugalisë. Ata në fund thonë se gjithkush ka dëshirë të jetë në short me të në Evropian, por ata që e kërkojnë duhet të jenë të kujdesshëm se çka dëshirojnë”, shkruhet në përshkrimin që Telegraph i bënë trajnerit italian të Shqipërisë./Indeksonline/
Më poshtë keni listën e 20 përzgjedhësve më të mirë:
1.Joachim Low – Gjermani

2.Jorge Sampaoli – Kili

3.Lars Lagerbak – Islandë

4.Vincente del Bosque – Spanjë

5.Gianni de Biasi – Shqipëri

6.Michael O’Neill – Irlanda e Veriut

7.Marcel Koller – Austri

8.Jose pecerman – Kolumbi

9.Antonio Conte – Itali

10.Chris Coleman – Uells

11.Marc Wilmots – belgjikë

12.Roy Hodgson – Angli

13.Rui Aguas – Kape Verde

14.Gerardo Martino – Argjentina

15.Oscar tabarez – Uruguai

16.Didier Deschamps – Francë

17.Anghel Irdanescu – Rumani

18.Vahid Halilodzic – Japoni

19.Martin O’Neill – Republika e Irlandës

20.Jurgen Klinsman - USA