Një lajm i hidhur vjen nga Greqia, teksa mediat helene raportojnë se një shtetas shqiptar është gjetur i vdekur në Trikala. Ngjarja shoqërohet nga misteri, pasi viktima është një 32-vjeçar, i cili sapo kishte dalë nga burgu.


I riu shqiptar e kishte lënë qelinë në datën 12 korrik. 32-vjeçari është gjetur në anë të rrugës i vdekur dhe policia ka nisur hetimet.


Mediat shkruajnë se ka dyshime edhe për një ekzekutim të mundshëm.


16 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)