pPATOS - Aleanca Kuq e Zi zhvilloi tubimin e pare politik ne qytetin e Patosit Lideri i Aleances Kuq e Zi pasi ka mandatuar sekretaret politike ne kete qytet mbajti fjalimin e tij ne qender te te cilit ishte rrenimi ekonomik i jetes se shqiptarevep
pBerisha grabit cdo prone publike dhe rrenon shqiptaretp
pKjo qeveri ka nje synim paresor ne te gjitha politikat e saj rrenimin ekonomik te shqiptareve duke i gllaberuar cdo prone publike dhe pasuri kombetare Ministrat e kesaj qeverie te kryesuar nga shtetasi Sali Berisha kane grabitur pasurine e shqiptareve dhe Shqiperine e kane kthyer ne prone te tyre sikur ta kishin trashegimi te baballareve Kjo duhet te marre fund dhe Aleanca Kuq e Zi zotohet se do te konfiskoje cdo pasuri te perfituar ne forma anti-ligjore dhe do tia ktheje ato shqiptareve qe jane pronaret e vertete deklaroi Kreshnik Spahiu ne Patosp
pPensionistet shqiptare as si te burgosurit e BE-sep
pMe tej Spahiu u shpreh se te ardhurat e pensionisteve shqiptare nuk krahasohen jo me shtetet fqinje por as me pagesat e te burgosurve ne vendet e BE-se si dhe garantoi rimekembjen e mireqenies se shqiptareve permes politikave ekonomiko-nacionaliste Kreshnik Spahiu ka ftuar mbare te pranishmit ne qytetin e Patosit te bashkohen me kuqezinjte per te rrezuar shtetasin Berisha perpara zgjedhjeve te 23 qershorit permes pranveres shqiptare pasi me Sali Berishen ne pushtet nuk do te kete kurre zgjedhje te lira dhe demokratike tha Spahiup
pAsnje zyrtar me shume se dy mandate ne pushtetp
pDuke u ndalur tek kufizimi i mandateve si pike e rendesishme e programit te Kuqezinjve Kreshnik Spahiu ka deklaruar se me ardhjen ne pushtet te kuqezinjve nuk do te kete zyrtar qe pasi ploteson dy mandate ne funksionin publik te vijoje te jete Kryeminister President Kryetar Parlamenti bashkie komune apo edhe partie Une do te jem i pari qe pas dy mandateve si kryetar i Aleances Kuq e Zi do te largohem nga kjo detyre per ti hapur rrugen vizionit te ri dhe shembur perfundimisht monopolin e karrikeve nga zyrtare qe po vdesin duke ushtruar detyrat prej 23 vitesh tha Spahiu Ne perfundim te aktivitetit politik Kreshnik Spahiu ka shperndare qindra karta te anetaresise se AK per mbeshtetesit te Aleances Kuq e Zip
pShekulli OnlineMAp

br styleclearboth