Ish mbrojtësi i famshëm i Barcelonës, Eric Abidal është pranë rikthimit te Barcelona. Mbrojtësi francez pritet të pranoi ofertën e Barcelonës për tu bërë trajner i akademisë të skuadrës.
Pavarësisht se kohëve të fundit kishte bërë kritika për ish skuadrën e tij, Abidal ka vendosur që ti harroi të gjitha për tu kthyer tek skuadra ku fitoi shumë dhe ku kaloi dy sfidat më të mëdha të jetës me sëmundjen e kancerit.

Abidal pritet të filloi punën që në janar të vitit 2015./Indeksonline/ 

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};