Tirana kryesuese ka lene pas ndeshjen ndaj Vllaznise ku kerkonte tre piket por mori nje barazim. Rezultati dhe fakti qe kjo ndeshje kaloi duket se qeteson skuadren por edhe vete trajnerin qe tashme i lejon lojtaret te flasin. Abraham thote se ndaj Teutes kryesuesit do te rigjejne tre piket.