TIRANE - Procesi i shqyrtimit dhe verifikimit të pretendimeve të kreditorëve të firmës "Sude" do të përfundojë brenda gjysmës së parë të korrikut, kur do të bëhet edhe ndarja e përqindjeve të parave. Lajmi bëhet i ditur për "Gazetën Shqiptare" nga Mimoza Çibuku, e ngar-kuar për të administruar procesin e falimentit të kësaj firme piramidale. "Pasi të bëhet verifikimi, përpilohen tabelat. Më pas, për një periudhë dyjavore afishohen tabelat përfundimtare në mjediset e Gjykatës së Tiranës dhe priten pretendime të mundshme nga ana e kreditorëve. Parashikoj që ndarja e parave të kryhet para 15 korrikut", - thotë Mimoza Çibuku. Nga ana tjetër, administratorja shpjegon se nuk mund të përcaktohet ende koeficienti i saktë që do t'i kthehet secilit kreditor, pasi numri i tyre ka ndryshuar takim pas takimi. "Disa prej tyre nuk janë paraqitur, ndërkohë që të tjerët kanë mangësi në dokumentacion, kështu që, nuk mund të themi koeficientin përfundimtar që do i kthehet secilit. Gjithsesi, nuk besoj se do jetë më i lartë se 0.5%", - sqaron Çibuku.
Takimet
Ndërkaq, që prej 19 majit, në ambientet e Gjykatës së Tiranës vazhdojnë takimet mes kreditorëve dhe administratores së Falimentit. Sipas Mimoza Çibukut, listës prej 1045 kreditorësh, të regjistruar deri më 19 maj, do t'i shtohen edhe 133 emra të tjerë, të cilët janë paraqitur në këtë datë. Çibuku sqaron se takimi me këta kreditorë do të zhvillohet po në ambientet e gjykatës, më 17 qershor. Gazeta publikon të plotë listat e 501 kreditorëve që do të paraqiten sipas parashikimeve, gjatë datave 3, 4, 5 dhe 6 qershor, si dhe 133 emrat e rinj që do të mblidhen më 17 qershor. Kreditorët, mbiemri i të cilëve fillon me germat M, N, NJ, O, do të paraqiten në gjykatë më datë 03.06.2014, ora 12.00. Kreditorët, mbiemri i të cilëve fillon me germat P, Q, L, LL, Z, ZH, do të paraqiten në gjykatë më datë 04.06.2014, ora 12.00. Kreditorët, mbiemri i të cilëve fillon me germat R, RR, S, SH, do të paraqiten në gjykatë më datë 05.06.2014, ora 12.00. Kreditorët, mbiemri i të cilëve fillon me germat T, TH, U, V, X, XH, Y, do të paraqiten në gjykatë më datë 06.06.2014, ora 12.00.

listat e 501 kreditorëve që do të paraqiten sipas parashikimeve, gjatë datave 3, 4, 5 dhe 6 qershor
Nr Mbiemer Emer
1 Maçi Tahir
2 Male Drini
3 Male Kadri
4 Malindi Ali
5 Malliku Rexhep
6 Malo Xhuljana
7 Maloku Fatmira
8 Maloku Saimir
9 Maloku Gjyljana
10 Maloku Afërdita
11 Mamaçi Riza
12 Mamoçi Djana
13 Mandreja Gjin
14 Mani Valentina
15 Manushi Fatmir
16 Mara Feriha
17 Marolli Roland
18 Marto Andromaqi
19 Marto Pandeli
20 Mazniku Sllafko
21 Meçi Shyret
22 Meçja Bukurije
23 Meço Florenc
24 Meleqi Aristina
25 Mellas Hiqmet
26 Mema Roland
27 Mema Fiqrete
28 Mema Haki
29 Memaga Ruzhdi
30 Memaga Fatbardha
31 Memi Kujtim
32 Memisha Vladimir
33 Memisha Halime
34 Memishaj Lefter
35 Memo Gëzim
36 Meneri Hazize
37 Mëniku Nexhmije
38 Mëniku Mimoza
39 Menkulazi Nevruz
40 Meqemeja Arjana
41 Merkohasanaj Astrit
42 Merkohasanaj Miranda
43 Merkohasanaj Robert
44 Merkohasanaj Ismail
45 Merkohasani Violeta
46 Mero Valter
47 Mersini Abdyl
48 Mersini Feruze
49 Merxhushi Ymer
50 Mesiti Zonjë
51 Metaj Fatmir
52 Metaj Edmond
53 Metani Etleva
54 Metani Agron
55 Metani Sanije
56 Metuku Bashkim
57 Milja Violeta
58 Mitaj Firdus
59 Mjalti Gëzim
60 Molla Shkëlqim
61 Muça Sanije
62 Muça Adrian
63 Muça Bashkim
64 Muça Makbule
65 Muça Lorenc
66 Muça Ali
67 Muça Lutfi
68 Muça Dude
69 Muça Pranvdvera
70 Muçodemi Sami
71 Muhameti Ilir
72 Muhameti Florika
73 Mujollari Resul
74 Muka Besim
75 Mukelli Anesti
76 Mullahi Bajram
77 Mullahi Lule
78 Mullameti Urfi
79 Mulleti Kimete
80 Mumajesi Saime
81 Mustafaj Dylaver
82 Myrtaj Olimbi
83 Myrtaj Sajme
84 Myrtaj Gëzim
85 Naçi Theodhor
86 Naçi Dylbere
87 Nako Trifon
88 Nanushi Artur
89 Naska Arben
90 Naska Paskal
91 Nazeraj Fluturesha
92 Ndini Leonora
93 Ndoja Rufije
94 Ndoka Gjergj
95 Ndoka Marie
96 Ndreca Pashk
97 Ndroqi Artena
98 Ndroqi Nexhmije
99 Ndroqi Sadik
100 Ndroqi Shpresa
101 Ndroqi Meropi
102 Nebiu Drita
103 Neziraj Ramadan
104 Neziri Luiza
105 Nika Dhimitër
106 Nika Elida
107 Nika Themo
108 Nika Viktori
109 Nika Fotina
110 Nole Mihallaq
111 Nova Iliria
112 Nuellari Ajet
113 Nuri Raimond
114 Nuri Burbuqe
115 Nuriu Kadri
116 Nuriu Muela
117 Nuriu Besim
118 Nuriu Rami
119 Omi Hysen
120 Opri Liri
121 Oshafi Adelina
122 Ostreni Luan

Nr Mbiemer Emer
1 Laçi Violeta
2 Lagji Janaq
3 Lajthia Luljeta
4 Lajthia Flamur
5 Lakasi Elida
6 Lala Teuta
7 Lamaj Fatbardha
8 Lamani Elida
9 Lami Bahri
10 Lami Flutura
11 Lani Eduard
12 Lati Vasiliqi
13 Laze Myfit
14 Laze Miranda
15 Lazri Luiza
16 Leci Violeta
17 Leksani Inajet
18 Leksani Agime
19 Lelaj Artur
20 Lena Milika
21 Lena Elida
22 Leno Gerta
23 Lezo Shaban
24 Lezo Fatmir
25 Liçi Xhafer
26 Liçi Vijosa
27 Lika Vere
28 Lika Bashkim
29 Lika Myslim
30 Lilani Edmond
31 Lile Dhurata
32 Llaci Nikollaq
33 Llaci Vijoleta
34 Llanaj Shero
35 Llanaj Tahir
36 Llane Diana
37 Llani Shkëlqim
38 Lleshi Nikoll
39 Lloli Jorgo
40 Llukani Gjençi
41 Locja Dylbere
42 Lole Tana
43 Losha Hekuran
44 Luci Renata
45 Lula Athina
46 Lula Albert
47 Lundra Muhamet
48 Lundra Drita
49 Lundra Ermir
50 Lusha Dashamir
51 Lusha Artur
52 Lushi Muharrem
53 Luzi Vjollca
54 Pagria Klementina
55 Papa Ollga
56 Papadhopulli Marjana
57 Parllaku Agim
58 Pashaj Asqeri
59 Pasmaçiu Bashkim
60 Patoku Naqe
61 Paturri Agim
62 Pepa Alfred
63 Pepa Bardhyl
64 Peqini Arben
65 Peqini Vladimir
66 Pergega Lume
67 Pergega Frrok
68 Perhati Baftjar
69 Petro Vasil
70 Petro Liljana
71 Picori Pashe
72 Pilkati Myfaret
73 Pina Gjergji
74 Plasa Çoban
75 Plasa Artur
76 Plepi Shpëtim
77 Pllumbi Fatmir
78 Pravaliçi Elisaveta
79 Preza Fatbardha
80 Prifti Ermira
81 Prifti Maksim
82 Prifti Albano
83 Prifti Elvis
84 Prizreni Liljana
85 Prushi Herta
86 Pulaj Sanije
87 Pullumi Zeqine
88 Qafmolla Gerdi
89 Qamo Astrit
90 Qerama Luljeta
91 Qefalia Faik
92 Qehajaj Kujtim
93 Qesteri Silva
94 Qirjaqi Spiro
95 Qoku Irjete
96 Qoqja Xhemile
97 Qordja Fatmir
98 Qose Sonila
99 Qose Asllan
100 Qosja Raimonda
101 Zada Mustafa
102 Zaharia Eftimika
103 Zaimi Shpresa
104 Zajmi Ylli
105 Zanaliu Gezim
106 Zekaj Lavdie
107 Zekaj Selfo
108 Zekaj Gentian
109 Zeku Nikoll
110 Zeneli Liljana
111 Zeqiri Behixhe
112 Zhaka Niko
113 Zhupa Vitore
114 Zikaj Bukuri
115 Ziko Lida
116 Zogu Shefqet
117 Zotaj Luan
118 Zoto Bale
119 Zyla Sanie
120 Pishtra Nikolin
121 Petritaj Xhevit
122 Zaharia Donika
123 Lushi Agim
124 Prushi Petrit
125 Zenelaj Besa
126 Llaci Xheni
127 Llaci Etleva
128 Llaci Gjergji
129 Qordja Xhemal
130 Lelo Luan
131 Ludi Dritan
132 Lleshi Gëzim
133 Palluçi Lefter
134 Petritaj Vasilika

Nr Mbiemer Emer
1 Rada Fehim
2 Raduçi Drita
3 Rakipaj Naim
4 Rakipi Remzie
5 Rakipi Fatbardha
6 Rama Pasho
7 Ramku Elmije
8 Rapushi Fatime
9 Rapushi Dilaver
10 Reçi Hurme
11 Reçi Lindita
12 Reçi Lejla
13 Reçi Abdulla
14 Reka Flamur
15 Resuli Muhedin
16 Rexha Xhevaire
17 Rexhepi Mynevere
18 Ribaj Altin
19 Riza Petrit
20 Robo Veronika
21 Rrokaj Prodan
22 Rroshi Gezim
23 Rumani Lavderim
24 Rusi Alma
25 Sadaj Nimete
26 Sadiku Agim
27 Sadiku Abdulla
28 Sadiku Pajtim
29 Sadiku Kadife
30 Sado Eljana
31 Sakja Spiro
32 Sala Muharem
33 Sala Bashkim
34 Saliaj Ahmet
35 Saliasi Xhuljeta
36 Saraçi Ahmet
37 Saraçi Ylli
38 Saraçi Bashkim
39 Sedia Qefsere
40 Sefa Bedrije
41 Sejdini Bujar
42 Sejdini Vjollca
43 Selimaj Enkelejda
44 Selimi Mimoza
45 Semanjaku Jorgji
46 Sena Salushe
47 Sena Demir
48 Sena Eltjon
49 Senja Nazif
50 Serezi Nevruz
51 Sfaga Myzejen
52 Shabani Qemal
53 Shahu Maksim
54 Shala Arsim
55 Shalari Vitori
56 Shalsi Balkize
57 Shalsi Gazmend
58 Shameti Nevzat
59 Shaqiri Ekuran
60 Shaqiri Aferdita
61 Sharko Mirela
62 Sharra Suzana
63 Sharra Lutfije
64 Shatku Hedije
65 Shehu Pranvera
66 Shehu Hamit
67 Shehu Hasije
68 Shehu Shaban
69 Shehu Sokol
70 Sheme Petrit
71 Sheqeri Besnik
72 Sheqeri Manushaqe
73 Shera Gerta
74 Shijaku Aferdita
75 Shima Zydi
76 Shima Kujtime
77 Shima Sulejman
78 Shima Suzana
79 Shimili Pinellopi
80 Shkalla Qazim
81 Shkëmbi Gani
82 Shkoza Dashamir
83 Shkoza Flamur
84 Shkoza Nadire
85 Shkoza Genci
86 Shkreta Aishe
87 Shkurti Tefik
88 Shrali Shpëtim
89 Shrali Razije
90 Shtëmbari Themije
91 Shtëpani Elvana
92 Shtylla Violeta
93 Shulku Ymer
94 Shyti Besim
95 Simaku Marika
96 Simonoviç Inzulinda
97 Sina Ruzhdi
98 Sina Xhafer
99 Sinaj Zagoll
100 Sinani Ilmi
101 Skënderi Jorgaq
102 Skënderi Adem
103 Skënderi Shkëlqim
104 Skënderi Hysni
105 Sokoli Abdurahman
106 Sokoli Dashamir
107 Sopaj Luan
108 Spada Prandvera
109 Spahija Myzejen
110 Spaho Vladimir
111 Spaho Petrit
112 Stafa Hashim
113 Stafa Ilir
114 Stafa Arben
115 Stefani Tefta
116 Stoli Zyhdi
117 Stoli Kamber
118 Strepi Edmond
119 Sula Bareq
120 Sula Sokol
121 Sula Petrit
122 Sula Hajdije
123 Sula Mediha
124 Sula Mersin
125 Sula Violeta
126 Sulejmani Fatos
127 Sulkaj Lumturi
128 Sulkaj Gëzim
129 Shameti Gani

Nr Mbiemer Emer

1 Tafa Agim
2 Tafaj Natasha
3 Tafaj Agim
4 Tafaj Shpresa
5 Tafçiu Fatrie
6 Tafçiu Resul
7 Tagani Kimete
8 Tahiri Ida
9 Tahiri Fatbardha
10 Tahiri Elton
11 Tahirllari Musa
12 Tahja Kujtim
13 Tali Hamide
14 Tarexhepi Raimond
15 Tasho Stavri
16 Tasho Nafsika
17 Taulla Shkurte
18 Taullaraj Artan
19 Tavanxhiu Jorgji
20 Telha Adriatik
21 Tërkuçi Islam
22 Tërkuqi Besim
23 Tesho Kristo
24 Teta Aneta
25 Teta Arqile
26 Thanasi Vasil
27 Thano Sotirika
28 Thano Kristaq
29 Themeli Petraq
30 Thoma Robert
31 Thoma Athina
32 Titka Donika
33 Toçi Shpresa
34 Toçi Dhimitër
35 Tomani Donika
36 Topalli Sanije
37 Toska Petrit
38 Toska Enver
39 Toska Qemal
40 Toska Kujtim
41 Toska Artan
42 Toslluku Todhe
43 Totoni Sotir
44 Treni Niko
45 Treni Flora
46 Troqe Idai
47 Tuçaj Çelnike
48 Tuçaj Elmaz
49 Tufa Sadik
50 Tupi Nexhmije
51 Tupi Skender
52 Turja Abdulla
53 Ushtelenca Lumnije
54 Ushtelenca Kujtime
55 Vahidi Arian
56 Vaqari Rukije
57 Vaqarri Edmond
58 Vaqarri Katerina
59 Vardhami Jani
60 Varesi Jani
61 Varka Berije
62 Vasili Anest
63 Vathi Dhurata
64 Veledi Bardhyle
65 Veliterna Ilir
66 Veliterna Majlinda
67 Veliu Silvana
68 Veliu Xheims
69 Veliu Luan
70 Veliu Marjus
71 Veliu Liljana
72 Verzivolli Astrit
73 Veseshta Astrit
74 Vezi Hasan
75 Vezi Naime
76 Vezi Hajrije
77 Vezuli Vitore
78 Vilza Sherif
79 Visha Xhemal
80 Vishnaj Engjellushe
81 Vito Agron
82 Vogli Xhemal
83 Voilla Kozma
84 Voka Isa
85 Voka Hamide
86 Vrahoriti Piro
87 Vrahoriti Resmije
88 Vrushi Gjyle
89 Xafa Eleni
90 Xhafa Tanush
91 Xhafa Besnik
92 Xhafaj Maliq
93 Xhaferi Drita
94 Xhaja Artan
95 Xhakja Rexhep
96 Xhavara Nine
97 Xhebraj Asrit
98 Xhebraj Adriatik
99 Xhemali Bajram
100 Xhengo Fadile
101 Xhepa Majlinda
102 Xhetani Fadil
103 Xhihani Olja
104 Xhillari Elpomeni
105 Xhindole Bujar
106 Xhixha Behar
107 Xhota Hajrije
109 Xhullima Shefqet
110 Xhullima Ferit
111 Xhyra Leonard
112 Ymeri Bedrije
113 Ymeri Riza
114 Yzeiraj Albert
115 Yzeiri Flora
116 Krate Spiro

Lista e
kreditorëve
te regjistruar
ne daten
19.05.2014 qe do te
paraqiten
ne Gjykate ne
daten 17.06.2014

Nr Mbiemer Emer

1 Doku Petrit
2 Ademi Pellumb
3 Afezolli Andoneta
4 Alba Muharrem
5 Baçe Rexhep
6 Baçova Rozeta
7 Bana Besim
8 Bega Ilirjana
9 Bejko Shefqet
10 Beshiri Sheraf
11 Bici Gëzim
12 Bisha Nase
13 Boksi Agron
14 Bungo Ferzilet
15 Bungo Liri
16 Caca Geraldina
17 Çapari Syrja
18 Çiço Thanas
19 Çipa Kujtim
20 Çoku Rushe
21 Daci Argjir
22 Daja Hava
23 Daka Vasa
24 Dashi Lutfi
25 Dhami Maksim
26 Dhano Jorgjie
27 Dhimitri Koço
28 Dimushi Gaqo
29 Fagu Ismail
30 Fetahu Musa
31 Frashalliu Kristaq
32 Gjana Vjollca
33 Gjoka Valentina
34 Gunga Reshat
35 Hajdini Bujar
36 Hazizllari Virgjinushe
37 Herri Shpresa
38 Hima Shpëtim
39 Hodja Zome
40 Hoxha Drita
41 Hysena Suzana
42 Hyso Myzejen
43 Ibro Vladimir
44 Islami Hajrina
45 Janko Fabian
46 Jata Fejzi
47 Karaj Violeta
48 Kasemi Refie
49 Kurtaga Bajram
50 Kurti Mehmet
51 Lacaj Mara
52 Lelaj Muhamet
53 Lito Merita
54 Lito Josif
55 Lleshi Arian
56 Mansaku Besnik
57 Masha Lumturi
58 Maze Fatmir
59 Merkuri Suzana
60 Mesutllari Gëzim
61 Mino Dhimitraq
62 Misha Thanas
63 Mucostepa Tanija
64 Muharremi Hekuran
65 Muriza Ramadan
66 Mustafaj Shpresa
67 Ndrio Sotir
68 Novosela Flora
69 Omari Mediha
70 Peza Arben
71 Picoka Agron
72 Plaku Suzana
73 Prifti Ylli
74 Qazimi Merita
75 Qelibari Feim
76 Rrokaj Shqiponja
77 Rushi Arif
78 Sedja Qamil
79 Selenica Nusrete
80 Shaholli Gëzim
81 Shaqia Petrit
82 Shehaj Shpresa
83 Shehu Bujar
84 Shehu Vitore
85 Sheme Liri
86 Shkoza Shkëlqim
87 Shkoza Nexhmije
88 Shkoza Ruzhdi
89 Sokolaj Avni
90 Spahiu Enver
91 Spasse Ilinde
92 Sulkaj Bujar
93 Tafa Gëzim
94 Thanasi Natasha
95 Thanasi Paçe
96 Thano Llukan
97 Tomani Mevlude
98 Tumani Ferdinant
99 Ura Romeo
100 Veipi Natasha
101 Veizaj Artan
102 Veriu Brixhilda
103 Veseli Elvira
104 Xega Vjollca
105 Xega Petraq
106 Xhelollari Vera
107 Yzaj Fatmira
108 Zeneli Shaqir
109 Zoraqi Kastriot
110 Zylfi Zylfiko
111 Nikolla David
112 Bregasi Pellumb
113 Pera Gezim
114 Islami Ojrina 

(er.nu/Gazeta Shqiptare/BalkanWeb)