Ishte një rikthim me stil të madh ai i Adrianos në futbollin brazilian. Sulmuesi, i hazuar nga Interi te San Paolos deri në fund të qershorit shënoi dy gola në fitoren 2-1 të formacionit paulist kundër Guaretingueta në javën e parë të kampionatit të shtetit të San Paolos. Adriano realizoi dy golat në pjesën e dutë dhe e mahniti publikun me klasin e tij, që e përcolli "perandorin" me duartrokitje frenetike në momentin që ai la fushën.
Albania Sport