Afganistan -  Gjashtë punonjës të organizatës humanitare ACTED u qëlluan për vdekje nga persona të paidentifikuar në Afganistan.

Një zëdhënës i qeverisë bëri të ditur se militantë të armatosur i transportuan punonjësit në provincën e Faryab dhe më pas i qëlluan me armë zjarri.

Ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje, ndërkohë që policia ka nisur hetimin.


(v.gj/shqiptarja.com)