Futbollisti i Treps, Liridon Ahmeti, ka gjasa q n afatin kalimtar dimror, t transferohet n kampionatin e Shqipris. Pr shrbimet e mbrojtsit vushtrrias, interesim kan shprehur dy skuadra nga elita e futbollit shqiptar: Sknderbeu i Kors dhe Shkumbini i Peqinit.Kt e ka konfirmuar vet Liridon Ahmeti, i cili e njeh mir futbollin shqiptar, sepse n t kaluarn ai i kishte mbrojtur ngjyrat e skuadrs s Teuts nga Durrsi.Kam marr ofert nga Sknderbeu dhe Shkumbini. Trajneri i Shkumbinit, Kristaq Mile, sht kmbnguls pr t m marr n ekip, sepse ai m njeh mir mua, sepse e kam pasur trajner n Teut, kur un isha pjes e ktij ekipi, deklaroi Ahmeti pr Express t dieln.Ish futbollisti i Kosovs (V), Flamurtarit dhe KEK-ut, ka kontrat edhe pr gjasht muaj me Trepn. Mirpo, nse arrin marrveshje me ndonjrin ekip t Shqipris, Ahmeti thot se ekipi mitrovicas do ta liroj at nga kontrata.N javn e ardhshme do t shkoj n Shqipri pr ti finalizuar bisedimet. Nse arrij marrveshje me ndonjrin ekip shqiptar, ather Trepa nuk do t m pengoj pr t shkuar atje, sepse Trepa n fillim m pati premtuar se nuk do t m pengoj pr t dal jasht Kosovs, theksoi Ahmeti, pr t cilin interesim kan shprehur edhe disa klube nga Superliga e Kosovs.