2009 rriti frikshm statistikat si pasoj e aksidenteve rrugore. Shkaqet u evidentuan. Pasojat fatale t aksidenteve erdhn si pasoj e keq projektimit t rrugve, mos funksionimit t elementve t sinjalistiks, mos dizenjimit n trafik apo edhe si pasoj e mos koordinimit t faktorve dhe palve. Shklzen Aliaj, Drejtor i Siguris rrugore n Drejtorin e Prgjithshme t Policis deklaron se situata duhet t ndryshoj duke nisur nga vet shrbimi policor.
Aliaj “Kemi
nj analiz t detajuar t situats aksidentale dhe kemi dal n konkluzionin q kjo struktur nuk sht efiente. Asnjher s'dalim jasht prgjegjsis pr situatn e krijuar t aksidenteve n vend”.
Aliaj pohon se problemi i siguris rrugore sht n mbar botn. Ai i referohet analizs m t fundit q u mbajt pak muaj m par n Rusi.

Aliaj “N Mosk vdesin n vit nga aksidentet 1.3 milion njerz, dhe 2/3 e viktimave nga aksidentet i zn vendet n zhvillim. Kjo vjen si rezultat i mos prvojs n projektimin e sigurt t trafikut si dhe kulturs s dobt n shfrytzimin e automjetit”
Sot praktikat perndimore flasin pr policime t specializuara. Polici t veant pr kontrrollin mbi alkoolin, pr shpejtsin, pr matjet e distancs s kamionve, pr mbajtjen e korsis s duhur, policime n t gjitha shkeljet q ojn drejt–prdrejt n rritjen e parametrave t siguris rrugore.
Aliaj “Edhe ne po shkojm drejt ktij sistemi dhe shrbimi t policis rrugore. Emigrantt jan par dhe gjykuar shpesh nga ekspertt si shkaktar t aksidenteve fatale. Aliaj thote se ata do t trajtohen njlloj si t gjith qytetart e tjer dhe do t'i nnshtrohen po t njejtave rregulla t qarkullimit.