Dy nga fëmijët e plagosur pasditen e së shtunës në aksidentin e Fushë Arrëzit, ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin Ushtarak.Burime nga spitali Ushtarak theksojnë se Raisa Mustafa dhe Edison Peraj ndodhen në gjendje më të rëndë për shkak të dëmtimeve të shumta, veçanërisht në mushkri.Ndërkohë mjekët u bëjnë apel qytetarëve që të dhurojnë gjak për personat e plagosur.