Dy t rinj kan humbur jetn n nj aksident t ndodhur mbrmjen e s premtes n fshatin Fisht t Lezhs, n rrugn e vjetr q lidh kt zon me Vaun e Dejs. Lek Gjoni 27 vje dhe Ermir Kuka 26 vje kan qen duke udhtuar me nj motor, ku si pasoj e shpejtsis s madhe dy t rinjt kan humbur drejtimin e mjetit dhe jan prplasur me nj bordur, ’ka i ka shkaktuar vdekjen e menjhershme.

Megjith ndihmn e dhn nga banort e zons, dy t rinjt nuk i kan shptuar vdekjes, pasi kishin marr plag t shumta n kok. Policia e cila ka mbrritur menjher n vendngjarje ka arritur n konkluzionin se dy t rinjt kan qen duke lvizur me nj shpejtsi tepr t madhe, q ka uar n humbjen e kontrollit t motorrit nga ana e t riut Ermir Kuka. Brenda 2 ditve, tre persona kan humbur jetn n rrugt rurale t Lezhs, si pasoj e drejtimit t automjeteve nga ana e tyre, me shpejtsi prtej normave t lejuara.