Aktorja e dashur turke ka njoftuar se ka hequr dorë nga kinemja. Nebahat Çehre, e cila u bë e njohur në Shqipëri për rolin e saj në serialin Diamante dhe Dashuri dhe Sulejmani i madhërishëm”, nuk do të luajë më filma apo seriale.


Kam xhiruar 125 filma, nuk dua më!-ka thënë Nebahat. Kur e pyetën gazetarët nëse ky vendim ishte i pakthyeshëm edhe nëse do kishte një ofertë të parefuzueshme 74-vjeçarja është përgjigjur: Ska asgjë të parefuzueshme.


Edhe pse në moshë të madhore ajo është shumë e bukur dhe mjaft tërheqese, si edhe do ti mungojë shumë publikut.


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter