Stacioni i trenave Charing Cross të Londrës është mbyllur dhe evakuuar, pasi një person hipi mbi binarë, duke paralajmëruar se kishte një bombë.


Forcat e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje sapo janë njoftuar. Në rrjetet sociale u përhap menjëherë panik shkruajnë mediat britanike. Scotland Yard ka komunikuar se ka arrestuar një person, por pa njoftuar se kur do të rihapë stacionin e trenave.


22 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)