Gjithçka nisi si një shaka mes miqsh… Rezultati?! Një këngë e re e sapoprezantuar në tregun muzikor shqiptar. Albana Osmani provon të vihet në vendin e atyre që ka prezantuar në skenat muzikore dhe në ekranin e “Top Channel”, duke bashkëpunuar me Mentor Hazirin, solistin e grupit kosovar “Kthjellu”.


Simpatike, shtatlartë, dhe e pozicionuar mirë profesionalisht në ekranin e “Top Channel”, Albana Osmani është shfaqur në formate të ndryshme emisionesh, por gjithnjë brenda kuadrit të televizionit. Ndryshe nga përditshmëria e punës së saj, mes skaleteve të formateve muzikore, ato për të rinjtë, apo së fundmi edhe “Fun Club” dedikuar personazheve të reality show-t “Big Brother Albania”, këtë herë ajo ka sprovuar veten në një tjetër aspekt, siç është muzika. “I çmendur për ty” është titulli i këngës që prej disa ditësh gjendet edhe në Youtube, por vetëm si audio, pasi për videoklipin nevojitet edhe pak kohë deri në produktin final të tij. Kjo këngë e re vjen si një bashkëpunim mes miqsh: Albana Osmanit, Mentor Hazirit, solistit të grupit “Kthjellu”, teksti është shkruar nga Eneda Tarifa, ndërsa kompozimi mban firmën e Flor Mumajesit. Vetë Albana, duke rrëfyer për këtë eksperiencë të re, nuk e fsheh entuziazmin, por as nuk rreket të pranojë se muzika është ambicia e qenësishme artistike për të.


 


 


Matilda Pepa