Për disa, ato janë krijesat më të bukura dhe madhështore, për të tjerë, ato duken si kotele të mbijetuara nga ndonjë apokalips bërthamor. Këto fotografi tregojnë bukurinë unike të maces Sphynx, një race e njohur për mungesën e plotë të leshit.


Ata janë fotografuar nga Alicia Rius, një fotograf katalonas i i cili jeton në Los Anxhelos, Kaliforni.


Zonja Rius thotë se menjëherë u dashurua me Sfinksin, që herën e parë që e pa, dhe deri tani ka fotografuar 14 macet të ndryshme për projektin e saj.


Ajo tha: “Kur fillova të bëja këto seri, dëshiroja që shikuesit të përjetonin të njëjtën përzierje ndjenjash që ndieja në kohën kur po i fotografoja./Ora News.tv/


 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter