pNje konflikt mes kreut te Zyres se Mbrojtjes se Konsumatorit Altin Goxhaj dhe gazetarit Vladimir Thano ka degjeneruar deri ne perleshje fizike mes tyre Ata jane shoqeruar ne polici dhe per gjate gjithe kohes se qendrimit aty izolimi i Goxhajt eshte konsideruar politik Burimet policore bejne te ditur se Goxhaj dhe Thano jane shoqeruar ne komisariatin nr 3 ndersa Goxhaj ka kundershtuar edhe punonjesit e policise Ky akt sipas burimeve eshte kryer pasi mes dy paleve eshte shuar sherri dhe kane menduar ta zgjidhin vete dhe jo nepermjet policise Avokati mbrojtes i Goxhajt Isuf Shehu pretendon se nuk eshte lejuar te takoje klientin e tij ndersa ne komisariat kane mberritur edhe dy eksperte te Avokatit te Popullit Ne komisariatin Numer 3 ishin edhe disa deputete te Partise Demokratike Deputeti demokrat Aldo Bumci e konsideroi politik shoqerimin e avokatit Altin Goxhaj ne polici pasi ai njihet si nje nder zerat me kritik te qeverise Rama Erdhem pasi u shqetesuam per arrestimin e nje prej zerave me kritik te qeverise Rama Folem me Goxhajn ka patur nje konflikt banal Arrestimi eshte politik Nuk lejojme shtetin policor te Rames ka thene mbreme per mediat Bumci Me pas Goxhaj ka lene ambientet e komisariatit dhe ka vazhduar te akuzoje policine per shoqerim me ngjyra politikep

br styleclearboth