Ambasada kineze në Tiranë zhvilloi këtë të premte një pritje ku të pranishëm ishin Presidenti i Republikës Ilir Meta, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-Presidenti Bujar Nishani, si dhe një sërë personalitetesh publike.

Në ceremoninë e festimit të Festës Kombëtare të Kinës organizuar nga Ambasada kineze në Tiranë, u promovua libri Kina, një Vështrim Shqiptar.


21 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)