Donald Lu Ilir MetaAmbasadori amerikan Donald Lu po zhvillon një takim në Kryesinë e Kuvendit me kreun e saj Ilir Meta. Sipas burimeve të pakonfirmuara, ky takim vjen pas marrëveshjes së mazhorancës dhe opozitës për miratimin e ligjit të dekriminalizimit.


23 nëntor 2015 (gazeta-Shqip.com)


Ky shkrim Ambasadori Donald Lu takon Metën në Kryesinë e Kuvendit u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.