Presidenti i Republiks Bamir Topi, ka dekretuar sot emrin e ri pr n postin e Ministrit t Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta. Kshtu karrigen e Kosta Barkas e ka zn Anastas Duro. Dekreti i kreut t shtetit, ka firmosur shkarkimin e Kosta Barks si dhe emrimin e ministrit t ri.Deri m tani, ishte prfolur n media, q postin e ministrit n fjal do ta zvendsonte nj tjetr emr nga radht e PBDNJ-s, por duket se gjithka ka ndryshuar n minutat e fundit. kryeministri Berisha, i cili n bashkpunim me partin minoritare, ka przgjedhur emrin e ri, i cili ka kaluar pa asnj problem firmn e kreut t shtetit.Tanim ministri i ri, do t votohet n Parlament, ku pritet t marr emrimin nga votat e deputetve. Mazhoranca do ta kaloj pa problem miratimin e ministrit t Puns, me gjith rrjedhjen e disa kartonve nga radht e saj.