brbrAndi Lila fitoi derbin e shqiptareve ndaj Ergys Kace ne javen e 14 te kampionatit grek Paoku kryesues pesoi nje humbje te papritur dhe te thelle ne Janine me rezultatin 3-0 ku protagonisti i kesaj fitoreje ishte padyshim Andi Lila Ne stadiumin Zosimadhes futbollisti kavajas ishte i pari qe zhbllokoi rezultatin kur ne minuten e 26 kaloi ne avantazh skuadren e Janines Pas nje kundersulmi te shpejte 28-vjecari ju dha nje top ne krahun e djathte dhe ne nje distance prej 20 metrash me nje gjuajtje te forte mposhti portierin Grykos Per Andi Lilen ky ishte goli i pare gjate ketij sezoni ne vitin e katert me fanellen e Janines ne kampin kundershtar edhe futbollisti tjeter i kombetares shqiptare luajti per gjate gjithe takimit por pa arritur te ndihmonte sadopak skuadren e tij Per Andi Lilen ky ishte goli i pare gjate ketij sezoni Selanikasit qe jane ne luften per titullin kampion te ketij sezoni reaguan shume pak duke pesuar edhe dy gola te tjere ne pjesen e dyte Me kete fitore skuadra e Janines ju afrua zones se Europes duke u ngjitur ne kuoten e 23 pikeve ne vendin e 7-te Nderkohe Paok edhe pas kesaj humbjeje mbajti vendin e pare ne kuoten e 31 pikeve 1 me shume se Olimpiakosbrbr




br