Nj anije shqiptare i ka shptuar paq mbytjes n ujrat greke. Anija Pukzani e ngarkuar me skrap, ka lajmruar pr nj defekt n motorin e saj.

Ajo po i drejtohej portit te Volosit kur kapiteni ka lajmruar kapiterin e portit Kimi n Peloponez pr defektin n fjal. N anije ndodheshin 15 antar ekuipazhi, t gjith kta shqiptar. Autoritetet greke kan drguar menjher drejt vendndodhjes s anijes ekipet e ndihms s shpejt, si dhe rimorkiator dhe helikopter shptimi. Moti i keq ka
q ndrhyra greke t ishte urgjente, ndrkoh q anija rrezikonte te mbytej edhe pr shkak te detit 7 balle.Autoritetet portuale t Kimit bn t ditur se anija sht rimorkiuar dhe nuk ka m rrezik mbytjeje.