Nga nj operacion i policis n tre qytete t ndryshme t vendit, si n Tiran, Lushnje dhe n Sarand, pes persona jan vn n pranga, t akuzuar pr trafik klandestinsh. Trafiku i organizuar bhej drejt Greqis n rrug toksore si dhe me skaf. Trafikantt u merrnin personave nga 2500 euro secilit, pr ti transportuar pr n shtetin fqinj.