Apolonia, pas humbjes se djeshme ne Lushnje i ka minimizuar ndjeshem shanset per te qendruar kete vit, mes me te mirave te Kategorise Superiore. Fieraket kane disa ndeshje qe nuk shenojne dhe dje goli i vetem qe realizuan nuk pati efekt, pasi Lushnja fitoi ne fund, duke i shpetuar per momentin zones se ftohte. Nje tjeter skuader qe rrezikon renien Bylisi, ne Ballsh, pas barazimit me Flamurtarin, i ka humbur po ashtu shpresat per te qendruar, kur kampionati i mbeten edhe gjashte jave, nga perfundimi.