Zbulohet emrat e deputetëve që votuan pro dhe kush kundër programit të qeverisë Rama II”.


Debati për programin në parlament zgjati 21 orë dhe programi u votua me 78 vota pro dhe 51 kundër.


Nga procesverbali i siguruar nga Ora News  i rezultatit të votimit


Votuan pro:


74 deputetë të PS-së


 Tom Doshi i PSD-së

 Aqif Rakipi i PDIU

Bujar Muça i PDIU 

Reme Lala i PDIU


Deputetët që nuk votuan


Të pranishëm në seancë por që nuk kanë marrë pjesë në votim sipas  procesverbalit janë

Sali Berisha,

Klevis Balliu,

 Xhemal Gjunkshi,

 Dashamir Shehi,

Andon Frrokaj,

Lorenc Luka

 Tritan Shehu


Kush mungoi


Ndërkohë deputetët që nuk morën pjesë në votim janë  

Eduard Halimi i PD-së

Lefter Koka i LSI-së

Agron Çela i LSI-së

Vangjel Tavo i LSI-së


Lexo me shume: Miratohet Rama 2 dhe programi politik, sot betohet tek Presidenti  /Oranews.tv/ 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter