Mediat

E prditshmja argjentinase, “Olé”, sht e bindur se mesfushori Havier Maskerano do t luaj me Barcelonn gjat sezonit t ri. Pr transferimin e 26-vjearit, Liverpuli do t prfitoj 15 milion euro dhe mesfushorin bjellorus, Aleksandr Hleb. Maskerano prshndetet me tifozt “Reds” dhe l t nnkuptohet se shum shpejt do t bhet pjes e katalanve. “Nuk kam asnj problem me tifozt. Bhet fjal pr nj zgjedhje jete: dua t ndrroj vend, jo skuadr. U jam mirnjohs t gjithve te Liverpuli”. Ndrkoh, trajneri i skuadrs angleze, Roi Hodgson, ka
t ditur se do t bj t pamundurn pr ta mbajtur lojtarin.
#