Tiran (Start)-Kan prfunduar n prangat e policis dy shtetas t akuzuar pr trafikim lndsh narkotike. Drejtoria e Policis s Qarkut Tiran, bn t ditur se Ilia Arqile Naslazi, 46 vje, lindur n Korc dhe banues n Pogradec dhe Pandusha Arqile Naslazi, 36-vje, lindur n Korc dhe banues n Pogradec jan ndaluar mbrm pr veprn penale t Trafikimit t lndve narkotike. Nga oficert e policis gjyqsore pran ktij seksioni u b sekuestrimi n cilsin e provs materiale t 140 euro dhe 3 370 lek si dhe tre aparate celular dhe nj kart SIM.Gjithashtu,jan arrestuar edhe Amarildo Bexhet Sinani, 19 vje, lindur n Vlor dhe banues n Tiran dhe Leo Sheme Arapi, 26 vje, lindur n Vlor dhe banues n Tiran, i dnuar m par pr vjedhje . Arrestimi i tyre u krye, pasi akuzohen se dy dit m par n Pez-Helms gjat orve t nats kan tentuar t vjedhin nj lokal.

Nga puna e
n cilsin e provs materiale u sekuestruan Automjeti tip BMW me targa TR 1044 J, nj dorashk, nj lopat etj. Materialet hetimore i kan kaluar Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Tiran n ngarkim t shtetasve t lartprmendur.