Foto ilustruese


Tirane 17 mars 2011 NOA- Policia e Tiranes ka vene ne pranga dy persona te akuzuar per plagosje demtim te prones dhe prishje te rendit publik.


Keto arrestime u kryen ne vijimesi te punes se policise ku njoftohet se u debuan nga banesat e tyre pjesetar te Komunitetit Rom.


Klodian Vladi 22 vjec dhe Besmir Vladi 23 vjec te dy banues ne Tirane u ndaluan pasi dyshohen se disa dite me pare ne zonen e Stacionit te Trenit ne Tirane pas nje konflikti per motive te dobeta kane plagosur lehte tre persona pjesetare te komunitetit Rom dhe me pas kane shkaterruar me zjarr dy prej banesave te tyre duke i djegur ato plotesisht.


Por menjehere pas ketij konflikti perfaqesues e pjesetar te komunitetin Rom jane larguar per tu zhvendosur ne nje tjeter zone.


Ndaj dy te ndaluarve kane nisur hetimet dhe ata pritet te perballen me pasojat e veprimeve te tyre.


a.y/NOA


Lajme te ngjashmeNuk ka lajme te ngjashme


LidhjeBesmir Vladi demtim prone djegur banesat Klodian Vladi komuniteti Rom prishje rendi