ladri-albanesi-a-predazzoDy shqiptarë janë vënë në pranga nga policia e Trentos me akuzën e vjedhjes.

Besnik dhe Dorjan Gjoka, vëllezër, përkatësisht 28 dhe 20 vjeç, janë arrestuar nga policia italiane për vjedhjet e kryera në disa banesa dhe në vende publike gjatë festave të fundvitit.

bizhuteriteAta janë pikasur gjatë një kontrolli rutinë që policia kryente në zonë, për shkak të shtimit të rasteve të vjedhjeve.

Mbrëmjen e 31 dhjetorit, policia vuri re një furgon të zi me dy persona të dyshimtë brenda. Pas kontrollit të ushtruar në mjet, ata sekuestruan disa bizhuteri ari e argjendi.

/ Shekulli Online /