TIRANë- Policia e Tiranës ka arrestuar sot Aleksandër Agacin, të kërkuar nga drejtësia Italiane. 35- vjecari është dënaur nga Gjykata e Torinos me 22-vjet burg për një vrasje të mbetur në tentativë:

Arrestimi i tij është bërë për llogari të Italisë dhe pritet ekstradimi drejt shtetit fqinjë, ku edhe do të vuajë dënimin e marrë nga gjykata e Torinos.
(m.a/BalkanWeb)