Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike,


Policia e Divjakës zbulon një tjetër rast të kultivimit të bimëve narkotike.


Si rezultat i kontrolleve të  pandërprera dhe në bazë të informacioneve që dispononin, efektivët e policisë gjetën dhe sekuestruan gjatë një kontrolli në fshatin Grabjan 11 bimë kanabis.


Bimët narkotike u gjetën të kultivuara pranë banesës së shtetasit Miço Qerosi.


Blutë bënë arrestimin e 60 vjeçarit, ndërsa materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”.


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter