brbrNje pjesetare e muxhahedineve grup i cili perfitoi azil ne Shqiperi disa muaj me pare eshte arrestuar nga uniformat blu ne bashkepunim me Interpolin Lajmi eshte publikuar nga mediat iraniane te cilat kane cituar zyrtare te policise ne kete shtet Sipas zedhenesit te policise iraniane gruaja e ndaluar eshte nje nga autoret e sulmit terrorist vdekjeprures ne vitin 1981 i cili vendosi nje bombe ne zyrat e partise Republika Islamike Per pasoje dhjetera zyrtare perfshi dhe kreun e Keshillit Suprem Gjyqesor Ajatollah Mohamed Beheshti mbeten te vrare ne kete atentat Policia ne Iran thekson se pritet ekstradimi i saj sa me pare Organizata e muxhahedineve eshte hequr nga listat e organizatave terroriste ne Bashkimin Europian dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes Megjithate Irani vijon ta cilesoje ate si nje grupim terrorist pergjegjes per vrasjen e 12 mije personave gjate akteve te tyre terroriste Ndalimi i muxhahedinit ne Shqiperi nuk eshte konfirmuar ende as nga policia ne vend dhe as nga Interpolibrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
vizionplustv
br