Arsenali ka konfirmuar përmes faqes zyrtare se kanë arritur marrëveshje me kampionin e Francës, Montpellier, për të transferuar sulmuesin Oliver Giroud. Wenger u shpreh se ai është shumë i kënaqur se ka arritur të transferojë francezin.

“Jam i lumtur që jam këtu, pasi Arsenali është njëri nga klubet më të mëdha Angleze”, tha Giroud. Ky i fundit në Arsenal do të jetë lojtari i gjashtë francez, pasi aty tashmë luajnë edhe Laurent Koscielny, Bacary Sagna, Sebastien Squillaci, Abou Diaby dhe Francis Coquelin.