Transmetuar më 11.11.2015 - 12:03Nuk është sekret qw kandidatja presidenciale për 2016-n, Hillary Clinton, ka një fanse piktore, Sarah Sole.Artistja nga New Orleans e transformon Hillary-n në diçka që nuk jemi mësuar ta shohim, si një Marilyn, një amerikane gotike madje edhe në një Teletubby.Në faqen e internetit të saj, ajo tregon një koleksion të këtyre imazheve me temë “Hillary”. Imagjinata e saj bëhet më e ëmbël kur në blogun e saj "Hillari dhe unë", Sole dokumenton një takim imagjinar me Clinton-in, gjatë së cilës ish-sekretarja e Shtetit paraqitet lakuriq në studion e saj. Por Sole kurrë nuk e ka takuar Hillary-n.“Ishte një fotografi e Hillary-t që e kam gjetur në Getty Images që më frymëzoi për pikturën e zhveshur”. Ajo ende vazhdon ta ketë frymëzim Hillary Clinton-in, dhe koleksioni vetëm sa po i shtohet./b.l/noa.al/


Para
SHIKONI TË GJITHA FOTOT (1/3)
Pas

Para
SHIKONI TË GJITHA FOTOT
PasPUBLICITET


lang: en_US

window._taboola = window._taboola || [];
_taboola.push({
mode: 'thumbnails-a-escalator',
slider: true,
placement: 'Mobile Escalator Thumbnails',
target_type: 'mix'
});