Vrapuesja  Deborah John ka pësuar një rënie të rëndë në tokë ndërsa po merrte pjesë në konkursin me 100 metra me pengesa në Kampionatin Botëror të premten.


Ndrësa vraponte 27-vjeçarja ka humbur ekuilibrin dhe përplasi kokën në një nga pengesat që duhet të kapërcente.


Mjekët nxituan për ti dhënë ndihmën e shpejtë dhe doli nga stadiumi London Stadium me barrelë dhe mbajtëse kokë pasi goditja që mori ishte shumë e rëndë.


Nuk dihet akoma shkalla e dëmtimit të atletes./Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter