Mario Madzukic dhe Raul Garcia mbyllen ne menyren me te bukur fazen e pare te Atleticos se Madridit me los colchoneros qe fituan 2-0 ne Vicente Calderon ndaj Granadas duke bindur si ne loje dhe ne rezultatbr
br
Ekipi i Simeones arriti te hedhe shpejt pas kraheve humbjen me Barcen ne kampionat duke u konfirmuar si nje skuader e madhe ndaj ekipit te fundit ne renditjen e Primerasbr
br
Te shtyre dhe nga publiku vendas Atletico nuk vuajti pothuajse aspak perballe miqve qe kishin ardhur ne Madrid per tu mbrojturbr
br
Gje qe e bene mire deri ne te 34-n moment ne te cilin shkaktuan faull brenda ne zone duke i dhene mundesine Mandzukicit te shenonte golin e epersisebr
br
Ne pjesen e dyte Atletiko vonoi mbylljen e ndeshjes megjithese Granada nuk u shfaq pothuajse asnjehere e rrezikshme ne porten e vendasvebr
br
Goli i sigurise erdhi vetem dy minuta para fundit me Raul Garcian qe dergoi ne rrjete topin e 2-0 duke i dhene tre piket ekipit te Simeonesbr
br
Nje fitore e paster per nje mbyllje te mire te fazes se pare gjate se ciles Atletico konfirmoi se do te vazhdoje te jete ne gare per mbrojtjen e titullit kampion citon Supersport

lang enUS

p idlastbrbr