Sulmuesi i Milanit, Filippo Inzaghi, është synimi i ri i klubit spanjoll Atletico Madrid.

Inzaghi, 36-vjeçar, mbetet pa kontratë në muajin qershor dhe nuk e sheh veten si pjesë e rezervave të Milanit dhe mund të kërkojë të largohet.

El Mundo Deportivo shkruan se Atletico seriozisht është duke menduar të transferojë legjendën e futbollit italian, pjesërisht me Florent Sinama-Pongolle dhe Sergio Aguero të cilët mund të largohen madje që në janar.

Atletico dhe Milan kanë një raport të mirë pasi kanë shkëlqyer një numër lojtarësh viteve të fundit.