Eshtë mbyllur zyrtarisht aventura e Nikola Kalinic te Milan, pas një sezoni zhgënjyes me 6 gola të shënuar nga kroati në 41 ndeshje.


Ai është transferuar te Aletico Madrid për 12 milionë euro, plus 2 milionë euro në formën e bonuseve, gjysma e asaj që pagoi Milan për ta marrë nga Fiorentina në verën e kaluar.


Kalinic firmosi për spanjollët deri në qershor të viti 2021 dhe do të ketë një pagesë prej 2.5 milionë euro në sezon.


30-vjeçari pritet të jetë alternativa e Antonie Griezmann dhe Diego Costa në ekipin e Diego Simeone.


9 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)