brbrAzdren Llullaku nuk di te ndalet ne Rumani Mesfushori me tipare sulmuese eshte ne superforme tek skuadra e Gaz Metan me te cilen ka shenuar edhe golin e 7 ne 9 ndeshje te luajtura ne kete sezon ne kampionat Ne takimin si skuader pritese kunder Poli Timisoares skuadra e Gaz Metan barazoi 1 me 1 dhe Llullaku qe luajti 90 minuta te plota shmangu humbjen e skuadres se tij me golin e shenuar Miqte ishin te paret qe shenuan ne minuten e 30 me ane te Popovicit por 28 vjecari nga Istoku i Kosoves ishte i sakte me goditjen e tij me koke ne minuten e 71 duke barazuar shifrat Aktualisht Azdren Llulaku kryesoni tabelen e golashenuesve ne Rumani me 7 gola po aq sa ka edhe Fulop i skuadres Botosani Ky eshte nje start mbreselenes per kete lojtar i cili sezonin me te mire me Gaz Metan ne Rumani e pati ne 2014-2015 ku shenoi 8 gola kohe ne te cilen u grumbullua edhe me kombetaren shqiptare nga trajneri De Biasi por pa mundur te krijoje vazhdimesi pasi pati edhe disa demtime Nuk dihet nese ai do te rikthehet serish ne radaret e kombetares kuqezi apo do te tentoje kalimin tek Kosova sikurse disa lojtare te tjerebrbr
brbrbrbr
brbrbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display
br