p styletext-align justifyBajern Leverkusen pret nenkampionet e Evropes Atletico Madridin me objektivin per te thyer tabune e 18-ave ku sjane kualifikuar asnjehere deri tani qe kur Champions League eshte me formatin e ri Madje ne kete faze kane pesuar humbje prej atyre te paharrueshmevebrbr
p styletext-align justifySkuadra e Shmidt vjen nga dy fitore radhazi ne kampionat dhe vecanerisht duket se ka nje Chicharito Hernandez ne super-forme Meksikani ishte autor i dy golave ne suksesin e fundit te arritur ne Bundeslige 3-1 kunder Ausburgut Ndersa kur behet fjale per kompeticionet evropiane gjermanet nuk humbasin ne shtepi prej 10 ndeshjeve Mirepo sot do te jene pa te skualifikuarin Hakan Calhanoglu dhe te demtuarin Tahbrbr
p styletext-align justifyGjithsesi nuk mund te gjenin moment me te mire per t8217u perballur me finalistet e vjetshem Edhe pse spanjollet kane siguruar 20 pike ne 8 ndeshjet e fundit ne La Liga Per me teper madrilenet vijne prej nje fitoreje bindese 4-1 te fiksuar ne transferte ndaj Gijonit me Kevin Gameiron qe shenoi tripleten e dyte me te shpejte ne historine e kampionatit spanjollbrbr
p styletext-align justifySa i takon perballjes me Bajer Atletico ka nje precdent te fresket ne vitin 2015 kur me nje rezultat te pergjithshem 3-2 eleminuan gjermanet pikerisht ne te tetat e finaleve te Champions League Kater jane mungesat per Simeonen qe nuk ka ne dispozicion Tiago Godin Fernandez dhe Huanfran te gjithe me probleme fizikebrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br