Deputeti socialist Taulant Balla, ka denoncuar n Kuvend, kompanit e biznesmenit boshnjak Domir Fazlli. Duke prezantuar para kolegve t tij, Balla paraqiti dokumente, sipas t cilave kompani Crown Acquisitions, ka pastruar para n Shqipri."Me kto copa letra jan fshir dhe jan lar 1.75 milion para, t pista, para, ryshfeti t pastr, pr nj ndrhyrje prvetsimi parash publike. Nuk ka asnj dyshim, se ngritja e ktyre kompanive fantazm, sikurse Crown Acquisitions, vendosja e njerzve t besuar familjar si administrator apo si ekspert kontabl, prkatsisht kunati i Lulzim Bashs dhe mbesa e Sali Berishs, dhe m pas shitja e disa letrave si aset i vetm me asistencn e zyrs s avokatis s vajzs s Sali Berishs, sht prova m e qart se shteti sht vn prfundimisht nn hyqmin dhe kontrollin e nj klani t t rrezikshm mafioz-deklaroi Balla.Balla tha gjithashtu se Damir Fazlli ka marr 1 milion e 750 mij euro, jo pr t shitur nj kompani fantazm, por pr t marr bakshishin e blerjes s energjis nga firma serbe "Rudnap", e cila na ka shitur 34.3 milion euro energji.