I kryqezuar nga mediat analistet por edhe nga tifozet pas eliminimit te Italise ne Boteror Mario Ballotelit nuk i mbajne me nervatbr
br
Edhe pse eshte perkujdesur disi ne perzgjedhjen e fjaleve SuperMario reagon ashper ne rrjetet sociale ndaj atyre qe i kujtojne faktin se eshte nje italian i natyralizuar ndaj nuk sakrifikon per skuadrenbr
br
Jam Mario Balotelli 23 vjec dhe nuk kam zgjedhur te jem italian E desha fort sepse kam lindur ne Itali dhe gjithmone kam jetuar ne Italibr
br
Besoja shume te ky Boteror dhe jam i trishtuar i zemeruar dhe i zhgenjyer me veten Po ndoshta mund te shenoja ndaj Kosta Rikes keni te drejte e pastaj Cili eshte problemi Ndoshta eshte qe te gjithe deshironi ta thonibr
br
Fajin kete here nuk e mbaj te gjithin une sepse Mario Balotelli ka dhene gjithcka per kombetaren dhe nuk ka gabuar asgje prandaj kerkoni nje tjeter shfajesim sepse Mario Balotelli e ka ndergjegjen e qete dhe eshte gati te ece perpara me fort dhe me koken lartbr
br
Jam krenar qe kam dhene gjithcka per Vendin TuajApo ndoshta sic e thoni edhe ju nuk jam italian Afrikanet nuk do ta hidhnin kurre poshte vellain e tyrebr
br
Nuk eshte turp te gabosh nje gol apo te vraposh me pak se te tjeret Te turpshme jane keto gjera italiane te vertete Apo joAutokritik por edhe shume krenarbr
br
23-vjecari la te kuptohet se deshiron te luftoje fort per te rifituar reputacionin ne kombetare por fjalet e Prandellit se gaboi rende duke e bazuar projektin e tij rreth sulmuesit te Milanit jane nje paralajmerim per ate qe do ta pesoje ne stolin e Italisebr
br


lang enUS

p idlastbrbr