Banor t lagjes “1 Maji” n Vlor kan protestuar duke bllokuar aksin rrugor Vlor – Zvrnec dhe kan krkuar nga Bashkia t rehabilitoj infrastrukturn n kt zon. Banort i kan krkuar kreut t Bashkis s Vlors t mos krkoj prej tyre vetm votat, sikundr ka
n fushat. Rruga n lagjen “1 Maji“ sht rehabilituar pjesrisht, pak koh m par, por tashm ajo sht trsisht e pakalueshme, si pasoj e gropave t mdha. Banort kan deklaruar se protestat e tyre do t vijojn dhe n rast se nuk ndrhyhet nga Bashkia pr rehabilitim t rrugve e infrastrukturs do t bllokojn edhe m gjat rrugn.