Skuadrat nga vendi i tretë dhe i dytë në Premier Ligën, respektivisht Arsenali dhe Manchester City, kanë barazuar pa gola në takimin e zhvilluar të mërkurën mbrëma në Emirates.


Arsenali pati më shumë raste në këtë takim, ndërsa vlen të përmendet goditja e shtyllës nga Van Persie në minutat e para të ndeshjes.


Në këtë takim nuk pati gola, por u nxorën dy kartonë të kuq në fund të ndeshjes, kur Pablo Zabaleta nga City dhe Bacary Sagna nga Arsenali u përjashtuan nga takimi.


Pas këtij barazimi, Manchester City mban vendin e dytë në tabelë me dy pikë më pak se lideri Manchester United, ndërsa Arsenali në vendin e tretë ka katër pikë më pak se pozita e parë.