Barcelona e ka mposhtur Almerian duke iu rikthyer fitoreve në La Liga. 4 me 1 ishte rezultati i fitores së skuadrës blaugrana.
Sanchez në minutën e 9 shënoi për 1 me 0. Messi me një supergol nga gjuajtja e lirë në minutën e 24 shënoi për 2 me 0. Vetëm tre minuta më vonë, Trujillo japi ndeshjen me golin e parë për Almerian. B
arca shënoi edhe dy herë në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes. Puyol në minutën e 83 dhe Xavi në minutën e 89 shënuan për 4 me 1.
Me këtë fitore Barcelona tani ka 1 pikë më pak se Real Madridi që është lider në La Liga./Indeksonline/