p styletext-align justifyBarcelona konfirmoi formen e mire te momentit duke fituar me goleade ndeshjen e javes se 22 te La Liges kunder Alaves 6 me 0 Nje rezultat tenistik i arritur ne transferte kunder nje ekipi qe do te jete rivali i katalanasve edhe ne finale e Kupes se Mbretit Nje perballje pa shume histori me perjashtim te nje episodi ne pjesen e pare kur rezultati ishte 0 me 0 teksa protagonist u be portieri i skuadres Blaugrana Ter Shtegen me nje pritje te shkelqyer Me pas nuk pati me histori Miqte shenuan dy gola ne pjesen e pare me ane te Suarez dhe Nejmar Ne pjesen e dyte Alaves u dorezua plotesisht duke pesuar 4 gola te tjere nga Messi autogoli i Aleksis nje gol i kroatit Rakitic dhe ne fund serish urugajani Suarez Reali ne kete menyre eshte i paralajmeruarbrbr
p styletext-align justifyNe Angli me shume sesa nje beteje per titullin po zhvillohet nje gare e forte per zonen champions ku pese ekipe te medha do te luajne shanset e tyre deri ne fund vetem per 3 vende meqenese Chelsea i vendit te pare duket se ka tjeter hap Ne sfiden hapese te javes se 25 Arsenal mundi ne shtepi Hull Cityn 2 me 0 fale dopietes se Aleksis Sanchez e per pasoje ngjitet ne kuoten e 50 pikeve 9 pike me pak sesa Chelsea qe luan kete te diele Fitore e rendesishme edhe per Manchester United qe mundi 2 me 0 ne shtepi Watford duke qendruar me nje distance vetem 2 pikeshe nga Arsenal Golat per djajte e kuq u shenuan nga Mata dhe Martial nga nje per cdo pjesebrbr
p styletext-align justifyNe Gjermani nuk munguan befasite ne ndeshjet e javes se 20 Borusia Dortmund vazhdon luhatjet e medha ne kampionat teksa u mund 2 me 1 ne transferte nga Darmstad Te zotet e shtepise shenuan me Boyd dhe Colak duke e bere te pavlefshem golin e Guerreros  Dortmund mbetet ne kuoten e  34 pikeve ne vendin e 4 dhe tashme i duhet te perqendrohet tek lufta per vendin e trete qe te con direkt ne Champions Titulli eshte mision i pamundur praktikisht duke pare edhe marshimin e Bajenit qe fitoi 0 me 2 ne transferte me Ingolstad Fitorja megjithate ishte shume e veshtire per skuadren e Anchelotit qe shenoi vetem ne shtese me dyshen Vidal dhe Roben Bavarezet kane 49 pike diference te 7 pike nga Laipcig i vendit te dyte qe u mund ne shtepi 0 me 3 nga Hamburgu i Mergim Mavrajt Mbrojtesi i kombetares shqiptare beri nje tjeter ndeshje te shkelqyer me skuadren e tij te re qe merr pike te cmuara ne luften per mbijetesebrbr
brbrbrbr
brbrbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br