Barcelona ka fituar tre penallti ne pjesen e dyte ne ndeshjen e te shtunes ne mbremje kunder Sportin Gijonit te cilat u konkretizuan ne gola Dy prej tyre i shenoi Luis Suarez dhe nje tjeter Neymarbr
br
Me keto tre penallti Barcelona ngriten ne kuoten e 19 penalltive te fituar vetem kete sezon ne La La Liga rekord ne historine e Spanjesbr
br
Me pare 16 penallti kishte fituar Betis por tashme rekordin e mban Barcelona i cili mund te thellohet edhe me shume kur kane mbetur edhe tre ndeshje deri ne fund te sezonit

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix