Transmetuar me 21052016 - 0931
Lulzim Basha foto arkivPogradec 21 maj 2016 NOAal- Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha u ndal ne qytetin e Pogradecit ne vijim te turit te bashkebisedimeve me qytetaretbr
br
Basha u njoh me shqetesimet per papunesine varferine dhe renien e fuqise blerese gjate takimit qe zhvilloi me tregtaretbr
br
Basha tha se ka nje shtet brenda shtetit qe merr parate qe duhet te shkojne per ilacet neper spitale pajisjet neper spitale dhe se ka nje shtet brenda shtetit qe merr parate e pensioneve e te ndihmes ekonomikebr
br
Ka nje shtet brenda shtetit dhe ky eshte Koco Kokedhima eshte Klement Balilaj eshte Emiliano Shullazi eshte Saimir Tahiri eshte Edi Rama eshte Arben Ahmetaj Ka nje shtet brenda shtetit po nuk shkaterruam kete shtet brenda shtetit kjo mynxyre do te vazhdoj u shpreh Basha gjate takimit te djeshembr
br
Ai ngriti pyetje se si mund te rritet ekonomia kur gjithe parate qe mblidhen nga taksat shkojne per luks qeveritar ku sic tha ai 90 milione euro i kane bere orendi per zyra per zyrat e Shukriut e te shkrivebr
br
Basha deklaroi se parate do te kthehen ne investime dhe jo investime luksi por investime qe do te hapin vende punebr
br
Kryedemokrati akuzoi mazhorancen se nxori njerezit papune riktheu bandat jo vetem ne Shqiperi por edhe ne qeveribr
br
Moren 180 milione euro oligarket dhe bandat 22 miliarde ne dy vjet jane zhdukur nga financat e shtetit Keto jane parate qe iu mungojne kasapeve tha me tejbr
br
Ai premtoi ulje taksash dhe anulim te gjobave abuzivebr
br
Kryetari i Partise Demokratike premtoi dhe ndertimin e unazes se qytetit Projekti eshte gati dhe kostoja perllogaritet 9 milion euro e barabarte me parate qe merr me koncesionin korruptiv Vilma Nushi ne 9 muaj tha Bashaaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix